Historie

             Historie kapely začala zhruba na podzim roku 2002 ve sklepení pražské hospody Nad Viktorkou, kde si kytaristé Matěj „WhiteCorpse“ a Honza zpestřovali popíjení piva jamováním a hraním oblíbených skladeb. V té době dvojici doplnil vokalista Ludva, který přišel s názvem Inner Hate a začal se skládat vlastní materiál v thrash/deathovém duchu.

První rok existence, provázený problémy ze zkušebnou a hledáním spoluhráčů, byl završen nahráváním dema v podniku Naked studio. Vzhledem k neúplnosti sestavy Matěj s Ludvou naprogramovali bicí automat, basu nahrál Matěj. Výsledkem byl koncem roku 2003 šestiskladbový demáč Prophet of the End, na kterém se podepsala především hráčská nezkušenost a katastrofální produkce v Naked studiu.

Na jaře roku 2004 se ke kapele připojil bicmen Jirka a začalo se pracovat na koncertním setu, přičemž nová tvorba se výrazně posunula do death metalových vod. První koncert kapela odehrála v srpnu.

Koncem téhož roku jsme se rozhodli nahrát druhé demo, na kterém by se prezentoval Jirka a nové skladby. Chybou se však ukázalo vsadit opět na Naked studio. Nahrávalo se v šílených podmínkách a ačkoliv jsme byli ujišťováni o zajištění kvalitního zvuku, po zvukové stránce se opět konala katastrofa.

V květnu 2005 kapelu zkompletoval basák Martin a začali jsme koncertovat v plné sestavě. Veškeré úsilí směřovalo k nahrání dlouhohrající desky v kvalitní studiu. Materiál, zahrnující 8 skladeb, byl nahrán v červenci 2006 v jihočeském studiu Hellsound.

Dva měsíce po nahrávání se však po dlouhé úvaze rozhodl z osobních důvodů opustit kapelu Honza. Rozchod ale proběhl v poklidném duchu a zůstali jsme přáteli. Sestavu naštěstí velmi rychle doplnil kytarista Jirka, který působil již dříve s Martinem v jiné kapele.

V únoru 2007 byl v létě nahraný materiál vydán na promo cd s názvem Bestial Confession

Kapela byla od té doby aktivní především na koncertních prknech. Průběžně s tím byl  secvičován i matriál na novou desku. V říjnu 2008 však došlo opět k nepříjemné situaci. Baskytarista Martin byl nucen po více než třech letech opustit řady Inner Hate. Důvodem bylo jeho značné profesní i osobní vytížení, kvůli kterému se naše vize o budoucím směřování kapely značně rozcházely. Naše řady ale rychle doplnil nový basák Fernando (ex-Arawen), původem až z daleké Paraguaje. V listopadu 2009 bylo ve studiu Hellsound nahráno 6 nových songů, které o rok později vyšly na CD No Way Back.

Zároveň jsme se po zralé úvaze rozhodli, že potřebujeme delší pauzu. Inner Hate se tak v současnosti nachází v hibernaci a členové kapely jsou aktivní v jiných hudebních projektech.